Wirtualny Dzień Otwarty UJ 2022

Zapraszamy na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu 26 marca 2022 roku w godzinach 10:00 – 16:00.
więcej o Wirtualny Dzień Otwarty UJ 2022

Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?

Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na serię wykładów w ramach kolokwium online „Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?” W kolokwium wezmą udział między innymi prof. Richard Velkley (Tulane, USA), który wygłosi wykład „Leo Strauss on Early Modernity and the Destruktion of Tradition”, a także prof. Diego Lucci (Bułgaria), dr Jiři Chotaš (Czechy), dr Mateusz Janik (Polska) i dr Raphael Krut-Landau (Pennsylvania, USA).
więcej o Czy historia filozofii nowożytnej potrzebuje Leo Straussa?

Czy mechanika kwantowa jest holistyczna?

Pracownia Filozofii Nauk Przyrodniczych zaprasza na otwarte seminarium naukowe, na którym referat wygłosi dr hab. Jan Czerniawski, prof. UJ.
więcej o Czy mechanika kwantowa jest holistyczna?

Tryb zdalny 24-28.01.2022

W związku z decyzją Dziekana Leszka Sosnowskiego od dnia 24 do 28 stycznia 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym, natomiast organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem, z możliwością przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.
więcej o Tryb zdalny 24-28.01.2022

Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Alessio Sardo z Uniwersytetu w Genui, p.t. “Fake News, Bayesian Reasoning, and Epistemic Uncertainties”