Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Announcements

Otwarcie konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023

20.02.2024
Organizator konkursu, Fundacja Academicon, ogłasza II edycję konkursu o nagrodę za najlepszą książkę filozoficzną roku. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 40 000 zł. Od dzisiaj można zgłaszać książki do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w listopadzie w Światowy Dzień Filozofii 2024, podczas uroczystej gali.
więcej o Otwarcie konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023

Ogłoszenie o konkursie na stypendium naukowe NCN

22.01.2024
Ogłoszenie o konkursie na stypendium naukowe NCN w ramach projektu “Intuitive Collaboration with Household Robots in Everyday Settings” OPUS-22 (LAP)
więcej o Ogłoszenie o konkursie na stypendium naukowe NCN

Nagrody im. Profesora J. Perzanowskiego za 2023

18.12.2023
Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym ogłaszają konkurs o Nagrody Imienia Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023: jedna nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki, a druga – za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.
więcej o Nagrody im. Profesora J. Perzanowskiego za 2023

Nagroda im. K. Twardowskiego 2022 wyniki i gala

27.10.2023
Fundacja Academicon ogłasza listę finalistów pierwszej edycji konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego 2022. Cały projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Fundacja Academicon serdecznie zaprasza na galę wręczenia Nagrody im. Kazimierza Twardowskiego dla najlepszej książki filozoficznej 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2023 roku o godzinie 14:30 w auli Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Cały projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Społeczna Odpowiedzialność Nauki.
więcej o Nagroda im. K. Twardowskiego 2022 wyniki i gala

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu im. Kazimierza Twardowskiego w 2022 roku

07.06.2023
Fundacja Academicon zakończyła przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji Konkursu im. Kazimierza Twardowskiego dla najlepszej książki filozoficznej roku 2022. Spośród 17 zakwalifikowanych prac Kapituła wyłoni 3 najlepsze, a autor zwycięskiej pozycji otrzyma nagrodę w wysokości 40 tys. złotych. Ostateczne rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone podczas tegorocznego Światowego Dnia Filozofii.
więcej o Zakończenie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu im. Kazimierza Twardowskiego w 2022 roku