Skip to main content
Skip banner

Ogłoszenia dla doktorantów

Otwarcie konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023

20.02.2024
Organizator konkursu, Fundacja Academicon, ogłasza II edycję konkursu o nagrodę za najlepszą książkę filozoficzną roku. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 40 000 zł. Od dzisiaj można zgłaszać książki do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w listopadzie w Światowy Dzień Filozofii 2024, podczas uroczystej gali.
Read More o Otwarcie konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023

Rejestracja na kursy - semestr letni 2024

23.01.2024
Dyrekcja Instytutu Filozofii informuje, że 2 tura rejestracji (tylko zapisy) na kursy, które będą odbywały się w semestrze letnim, w roku akademickim 2023/2024 dla studentów kierunków: filozofia i kognitywistyka, zostanie uruchomiona 25.01.2024 r. o godz. 8:00 i trwać będzie do 24.02.2024 r. do godz. 23:59.
Read More o Rejestracja na kursy - semestr letni 2024

The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach

03.01.2024
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach wygłosi dr Hasse Hämäläinen.
Read More o The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach

„Wielka narracja Reformy” – powstanie kultury świeckiej świata zachodniego w ujęciu Charlesa Taylora

13.06.2023
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany „Wielka narracja Reformy” – powstanie kultury świeckiej świata zachodniego w ujęciu Charlesa Taylora wygłosi dr Damian Barnat.
Read More o „Wielka narracja Reformy” – powstanie kultury świeckiej świata zachodniego w ujęciu Charlesa Taylora

„Wieczne i progresywne Objawienie”: Pierre Leroux wobec myśli Oświecenia

02.06.2022
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na szesnaste spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany „Wieczne i progresywne Objawienie”: Pierre Leroux wobec myśli Oświecenia wygłosi dr Tomasz Szymański z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Read More o „Wieczne i progresywne Objawienie”: Pierre Leroux wobec myśli Oświecenia