Skip to main content
Skip banner

Ogłoszenia dla doktorantów

Rejestracja na zajęcia luty 2019

28.01.2019
Filozofia, Kognitywistyka, Etyka
Od dnia 28 stycznia do 1 marca 2019 r. zostaje uruchomiona druga tura rejestracji na kursy, które będą odbywały się w semestrze letnim.
Read More o Rejestracja na zajęcia luty 2019

Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

16.01.2019
W dniach 8-9 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się sympozjum pt. „Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej", organizowane przez Instytut Filozofii UJ i Polskie Towarzystwo Bioetyczne. Planowana konferencja ma być sposobnością do przedyskutowania problemów, jakie z punktu widzenia medycyny, prawa i etyki nasuwają wytyczne dotyczące praktyki medycznej, a w szczególności rekomendacje i stanowiska formułowane przez polskie towarzystwa lekarskie.
Read More o Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

05.12.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na wykład gościnny mgr Barbary Giżyckiej (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) w Academia Electronica - Instytut Filozofii UJ w Second Life.
Read More o No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

Czym jest sztuczna inteligencja? Omówienie ogólnych zasad działania oraz przykładów

21.11.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na pierwsze spotkanie seminaryjne, które rozpocznie cykl tegorocznych spotkań poświęconych humanistyce sztucznej inteligencji. Wykład wprowadzający wygłosi gościnnie Prezes Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ. Spotkanie odbędzie się 27/11/2018 o 21:00 w Academia Electronica w środowisku wirtualnym Second Life. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione na stronach Sekcji.
Read More o Czym jest sztuczna inteligencja? Omówienie ogólnych zasad działania oraz przykładów

Konkurs na roczne stypendium dla doktoranta

19.11.2018
Konkurs na roczne stypendium dla doktoranta w ramach projektu NCN Sonata Bis "Sprzężenia oscylacji neuronalnych związane z ogólną sprawnością percepcyjną".
Read More o Konkurs na roczne stypendium dla doktoranta