Skip to main content
Skip banner

Ogłoszenia ogólne

Seminarium badawcze INCET: dr Wojciech Ciszewski „Zasada neutralności światopoglądowej”

09.04.2019
Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. "Zasada neutralności światopoglądowej" wygłosi dr Wojciech Ciszewski (Katedra Teorii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego). Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 kwietnia w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii na ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
Read More o Seminarium badawcze INCET: dr Wojciech Ciszewski „Zasada neutralności światopoglądowej”

Seminarium badawcze INCET: dr M. Juzaszek, „Odpowiedzialność za działania niezawinione”

25.03.2019
Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Odpowiedzialność za działania niezawinione” wygłosi dr Maciej Juzaszek (Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie). Spotkanie odbędzie się w środę 27 marca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii na ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
Read More o Seminarium badawcze INCET: dr M. Juzaszek, „Odpowiedzialność za działania niezawinione”

Władysław Bednarowski Trust Visiting Fellowships

17.05.2019
The W. Bednarowski Trust proposes to offer again in 2019-2020 three or more Visiting Fellowships, to enable philosophers in the Institute of Philosophy of the Jagiellonian University, Krakow, or other Polish universities, to visit the Department of Philosophy in the University of Aberdeen, or another Scottish university, during the academic year or possibly a combination of a visit to two places (mid-September 2019 – mid-June 2020).
Read More o Władysław Bednarowski Trust Visiting Fellowships

Seminarium badawcze INCET: M. Waligóra, "Czy istnieje evidence-based ethics?"

19.03.2019
Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. "Czy istnieje evidence-based ethics?" wygłosi dr hab. Marcin Waligóra (Zakład Filozofii i Bioetyki UJ CM). Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 marca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii na ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
Read More o Seminarium badawcze INCET: M. Waligóra, "Czy istnieje evidence-based ethics?"

„Artificial Artist Is Present. Sztuka w czasach sztucznej inteligencji” - Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne w ramach realizacji projektu "Humanistyka sztucznej inteligencji"

18.03.2019
Transhumanist Arts Statement stanowi, że zadaniem artysty jest odkrywanie nowych, zróżnicowanych stylów sztuki dzięki nauce i technologii. Sztuka transhumanistyczna reprezentować ma kreatywną kulturę wspierającą transgresję ludzkiej kondycji. W epoce sztucznych sieci neuronowych na artystyczną scenę wkracza wyposażony w sztuczną inteligencję Sztuczny Artysta (Artificial Artist). Sztuka w paradygmacie art@science jest katalizatorem potężnej zmiany w postrzeganiu tego co uważano za typowo ludzkie - wyobraźni i kreatywności. Umiejętność snucia historii, kreowania wyobrażeń i wytwarzanie artystycznej fikcji postrzegane było dotychczas jako jedna z kardynalnych cech naszego gatunku pozwalająca zmierzyć się z tajemnicą istnienia. Obecnie jesteśmy świadkami przesunięcia twórczych i odbiorczych paradygmatów, wobec których musimy stosować nowe kategorie estetyczne.
Read More o „Artificial Artist Is Present. Sztuka w czasach sztucznej inteligencji” - Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne w ramach realizacji projektu "Humanistyka sztucznej inteligencji"