Skip to main content
Skip banner

Ogłoszenia ogólne

Druga edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu „Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii”

19.02.2019
Z przyjemnością informujemy o drugiej edycji interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii. Głównymi organizatorami wydarzenia są Sekcja Filozofii Techniki oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 maja 2019 roku w Krakowie oraz w środowisku wirtualnym Academia Electronica działającej przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Druga edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu „Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii”

Emotywizm Prawa: nieustanne wyzwanie w XXI wieku - spotkanie w Academia Electronica

13.02.2019
Spotkanie jest zorganizowane wokół zagadnienia emotywizmu w kontekście Prawa. Przedstawiona będzie polskojęzyczna wersja artykułu, w którym poruszam kwestie związane z platonizmem, teorią tworzenia emocji Lisy F. Barrett oraz problem wyobrażania sobie rzeczywistości w kontekście estetyczno-technicznym. Punkt wyjścia do dyskusji będzie problem polaryzacji mediów. Będziemy dążyć do refleksji nad sposobami ochrony wobec „głupoty” w porównaniu do zjawiska „systemowych irracjonalności”. Pewna symulacja „doznań” informacyjno-poznawczych na podstawie polityki amerykańskiej jest dostępna tu: http://graphics.wsj.com/blue-feed-red-feed/
Read More o Emotywizm Prawa: nieustanne wyzwanie w XXI wieku - spotkanie w Academia Electronica

Conference "Evidence in Law and Ethics"

11.02.2019
The Institute of Philosophy, the Department of Legal Theory, the Centre for Law, Language and Philosophy, and the Interdisciplinary Centre for Ethics at the Jagiellonian University welcome submissions for the workshop on “Evidence in Law and Ethics” to be held on 4-5th April 2019 in Kraków (Poland). In addition to the keynote speakers, there will be space for a number of scholars who will be chosen to present their work at the Workshop. The choice will be made by means of a blind selection process.
Read More o Conference "Evidence in Law and Ethics"

Rejestracja na zajęcia luty 2019

28.01.2019
Filozofia, Kognitywistyka, Etyka
Od dnia 28 stycznia do 1 marca 2019 r. zostaje uruchomiona druga tura rejestracji na kursy, które będą odbywały się w semestrze letnim.
Read More o Rejestracja na zajęcia luty 2019

Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

16.01.2019
W dniach 8-9 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się sympozjum pt. „Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej", organizowane przez Instytut Filozofii UJ i Polskie Towarzystwo Bioetyczne. Planowana konferencja ma być sposobnością do przedyskutowania problemów, jakie z punktu widzenia medycyny, prawa i etyki nasuwają wytyczne dotyczące praktyki medycznej, a w szczególności rekomendacje i stanowiska formułowane przez polskie towarzystwa lekarskie.
Read More o Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"