Nawigacja Nawigacja

Events

13.05.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na dwa wykłady prof. Genovevy Martí (ICREA [Institució Catalana de Recerca i Estudis Avançats] i Universitat de Barcelona) pt. “Conceptual engineering, semantic tolerance and flexibility” i "The semantics of natural kind terms. A critical reflection on experimental and theoretical issues"

09.05.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Davida Plunketta (Dartmouth College) , pt. “Adventures in Topic Continuity”

04.04.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Pedra Moniza Lopesa (Universidade de Lisboa), p.t. “Generics, Indeterminacy and Superordinate Level Actions”

04.04.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Raquel Franco (Universidade de Lisboa), p.t. “Naturalizing Interpretation: A First Approach on “Hardware” and “Software” Determinants of Legal Interpretation”

20.01.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Zsofii Zvolenszky z Eötvös University (Budapeszt), p.t. “Debates about fictional characters as human-created, non-concrete objects: Focusing on some frame-related assumptions"