seminarium

03.10.2021
Zapraszamy na otwarte seminarium, które poprowadzi prof. François Recanati (Jean Nicod, Paryż i College de France), pt.: Linguistic Meaning and Speaker’s Meaning.
więcej o seminarium

Konferencja Jagiellońskiego Centrum Prawo-Język-Filozofia

29.09.2021
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają do udziału w konferencji "Analytic Philosophy meets Legal Theory", Krakow 30 IX-3 X 2021
więcej o Konferencja Jagiellońskiego Centrum Prawo-Język-Filozofia

Scholastyczne źródła sentymentalizmu w Oświeceniu

17.06.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na czternaste spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na ostatnim w tym roku akademickim spotkaniu wykład zatytułowany "Sense and Sensibility. The Scholastic Origins of the Enlightenment Man of Feeling" wygłosi Prof. Damien Tricoire z Uniwersytetu w Trewirze.
więcej o Scholastyczne źródła sentymentalizmu w Oświeceniu

13.05.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na trzynaste seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany Locke’s Reasonable Christianity: A Religious Enlightener’s Theology in Context wygłosi Prof. Diego Lucci z American University in Bulgaria oraz The Univeristy of Hamburg.
więcej o Racjonalne chrześcijaństwo Locke’a. O kontekście teologicznych poglądów religijnego człowieka oświecenia

Kwakierskie korzenie religii Kanta

20.04.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na dwunaste seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany Does Kant’s Enlightened Religion Have Quaker Roots? wygłosi Prof. Stephen R. Palmquist z Hong Kong Baptist University. Stephen R. Palmquist – jeden z najwybitniejszych współczesnych interpretatorów filozofii Kanta, profesor filozofii na Hong Kong Baptist University. Doktoryzował się na Uniwersytecie Oksfordzkim. Autor ponad 110 artykułów recenzowanych i książek, tłumaczonych na ponad 12 języków. Opublikował m.in. książki Kant and Mysticism: Critique as the Experience of Baring all in Reason’s Light (2019), Comprehensive Commentary on Kant’s Religion within the Bounds of Bare Reason (2016), Kant’s Critical Religion: Volume Two of Kant’s System of Perspectives (2000), Kant’s System of Perspectives: An Architectonic Interpretation of the Critical Philosophy (1993). W 2015 roku założył Hong Kong Kant Society, działające w ramach American Philosophical Association.
więcej o Kwakierskie korzenie religii Kanta