Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Announcements

Odczyt dra Trenta Dougherty'ego

16.05.2018
Zakład Epistemologii i Zakład Ontologii zapraszają na zebranie otwarte, na którym dr Trent Dougherty wygłosi odczyt pt. "Probability in Epistemology". Zebranie odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 14:00 w s. 25 im. R. Ingardena.
więcej o Odczyt dra Trenta Dougherty'ego

Zebranie Zakładu Epistemologii

16.05.2018
Zakład Epistemologii zaprasza na zebranie, na którym dr Gergei Bana wygłosi referat pt. "The subjectivist agent and his model of objective chance: an attempt to be rigorous about Lewis's Principal Principle".
więcej o Zebranie Zakładu Epistemologii

Wykład prof. Stephena Hicksa

16.05.2018
Zakład Historii Filozofii Instytutu Filozofii oraz Instytut Pedagogiki UJ serdecznie zapraszają na wykład pt. "Is Philosophy Now In a Post-Postmodern Era?", który wygłosi prof. Stephen Hicks. Wykład odbędzie się 13 stycznia 2017 r. w Instytucie Filozofii, w sali 25.
więcej o Wykład prof. Stephena Hicksa

Kraków Cognitive Science Colloquium

16.05.2018
Zakład Kognitywistyki zaprasza na wykład
więcej o Kraków Cognitive Science Colloquium

John Perry: "Reference and Cognitive Significance"

19.05.2018
Zapraszamy na serię wykładów profesora Johna Perry'ego pod wspólnym tytułem "Reference and Cognitive Significance":
13 VI 2016, godz. 11.00, sala 25:
"Reference Without Sense"
13 VI 2016, godz. 15.00, sala 25:
"Names, Demonstratives and Indexicals"
14 VI 2016, godz. 14.30, sala 25:
"Reference and Doxastic Logic"

John Perry jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Stanfordzkiego i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside. Ceniony jest przede wszystkim za wkład w logikę, filozofię języka, metafizykę i filozofię umysłu, a w szczególności za prace w dziedzinie semantyki sytuacyjnej, okazjonalności, zwrotności, identyczności osobowej, samowiedzy i argumenty za nieredukowalnością wyrażeń okazjonalnych z języka naturalnego. Jego najnowsze książki to "Reference and Reflexivity" oraz "Critical Pragmatics". Jest też znany jako laureat nagrody Ig Nobel Prize za krótki tekst pt.: "Structured Procrastination" (http://www.structuredprocrastination.com), który wielu pomógł zaakceptować własne słabości i wykorzystać je konstruktywnie. Miłej lektury!

Za udział we wszystkich trzech wykładach można otrzymać 1 punkt ECTS. Zainteresowanych proszę o kontakt na katarzyna.kijania-placek@uj.edu.pl
więcej o John Perry: "Reference and Cognitive Significance"