Spinozjańska krytyka religijnego fanatyzmu

25.01.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na ósme seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. Wykład zatytułowany Spinoza’s Critique of Religious Fanaticism wygłosi Prof. Przemysław Gut z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
więcej o Spinozjańska krytyka religijnego fanatyzmu

Wolność i rozum. Krytyka Kierkegaarda autorstwa Habermasa

07.01.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na siódme seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”, które odbędzie się 14 stycznia 2021 roku w godz. 18:00–20:00 na internetowej platformie Microsoft Teams. W ramach seminarium wykład zatytułowany Freedom and Reason. Habermas' Critique of Kierkegaard wygłosi Prof. Maeve Cooke z University College Dublin (Irlandia). Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa za pośrednictwem strony www projektu: https://www.religiousrationalism.com/event-info/lecture-by-prof-maeve-cooke-university-college-dublin lub wysłanie zgłoszenia na adres: religious.rationalism@iphils.uj.edu.pl z prośbą o dołączenie do zespołu uczestników seminarium. Więcej informacji na temat projektu i seminarium można znaleźć na stronie: https://www.religiousrationalism.com/events. Seminarium ma charakter otwarty.
więcej o Wolność i rozum. Krytyka Kierkegaarda autorstwa Habermasa

29.10.2020
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Pracownią Retoryki Logicznej IF oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład online prof. Davida Plunketta (Dartmouth College) oraz prof. Daniel Wodak (University of Pennsylvania) pt.: "Legal Positivism and The Real Definition of Law"

Sekularyzacja w Republice Zjednoczonych Prowincji

21.10.2020
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na piąte seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”, które odbędzie się 5 listopada 2020 roku w godz. 16:00–18:00 na internetowej platformie Microsoft Teams. W ramach seminarium wykład zatytułowany Secularisation in the Dutch Republic: The Irrelevance of Philosophy wygłosi Prof. Wiep van Bunge z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie (Holandia).
więcej o Sekularyzacja w Republice Zjednoczonych Prowincji

Teologiczna rewolucja oświecenia.

24.09.2020
Wykład ONLINE prof. Jeffreya D. Bursona (Georgia Southern University) i warsztaty
więcej o Teologiczna rewolucja oświecenia.