Przejdź do głównej treści

Ogłoszenia dla studentów

Obsługa spraw studenckich 2020

25.03.2020
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną obsługa spraw studenckich będzie przebiegała według następujących zasad:
więcej o Obsługa spraw studenckich 2020

LEGITYMACJE STUDENCKIE

25.03.2020
Szanowni Państwo, przypominamy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał Rozporządzenie przedłużające ważność legitymacji studenckich do 31.05.2020 r. bez konieczności ich elektronicznego przedłużania. Przepis ten dotyczy wszystkich legitymacji studenckich, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze 2019/2020.
więcej o LEGITYMACJE STUDENCKIE

Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu

14.02.2020
Wykład i warsztaty prof. Winfrieda Schrödera (Uniwersytet w Marburgu) w ramach anglojęzycznego seminarium badawczego „Oświecenie a religia”. Działający w ramach Zakładu Historii Filozofii Instytutu Filozofii UJ Zespół badawczy projektu "Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia" zaprasza do udziału w anglojęzycznym seminarium badawczym poświęconym oświeceniowym koncepcjom religii i rozpoczynającym się w marcu 2020 roku. Gościem pierwszego seminarium będzie Prof. Winfried Schröder z Uniwersytetu w Marburgu. Wygłosi on wykład pt. "The origins of atheism in the early modern period and the Enlightenment". Natomiast warsztaty, które poprowadzi, poświęcone będą lekturze fragmentów anonimowego traktatu Symbolum sapientiae (w tłumaczeniu na język angielski). Jest to dokument reprezentujący XVII-wieczną myśl sceptyczną i ateistyczną, którego dokładna data powstania, podobnie jak tożsamość twórcy, nie jest znana. Traktat ten jest zaliczany do tego samego nurtu krytyki religii, co De tribus impostoribus.
więcej o Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu

Cracow Cognitive Science Conference 2020

27.01.2020
więcej o Cracow Cognitive Science Conference 2020

Rejestracja na semestr letni 2020

23.01.2020
Rejestracja na kursy odbywające się w semestrze letnim, na wszystkich kierunkach.
więcej o Rejestracja na semestr letni 2020