Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

maj 2019

20190509
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Druga edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu „Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii”

Data: 09.05.2019 - 10.05.2019
Miejsce: Kraków
Organizator: Sekcja Filozofii Techniki przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kontakt: sekcjafilozofiitechniki@gmail.com

Z przyjemnością informujemy o drugiej edycji interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii. Głównymi organizatorami wydarzenia są Sekcja Filozofii Techniki oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 maja 2019 roku w Krakowie oraz w środowisku wirtualnym Academia Electronica działającej przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Głównym celem konferencji jest rozwój interdyscyplinarnego dialogu w obszarze antropologii technologii oraz integracja badaczy, którzy w swojej akademickiej pracy podejmują tematy związane
z rolą i miejscem człowieka w dynamicznie zmieniającym się świecie ekspansji techniki i technologii. Szczególnie chętnie wysłuchamy referatów, w których autorzy zamierzają poprzez analizę antropologiczną rozważać sytuację człowieka wobec rozwoju technologii komputerowej i informacyjnej, środowiska wirtualnego oraz szeroko rozumianej sztucznej inteligencji (automatyzacja, autonomizacja, osobliwość).

Z racji na fakt, iż antropologia technologii (technoantropologia) jako odrębna dziedziny nauki jest ideą stosunkowo młodą serdecznie zapraszamy badaczy pokrewnych dziedzin takich jak cyber antropology, digital antropology, technoself-study. Zapraszamy również naukowców z obszaru filozofii techniki, psychologii, literaturoznawstwa, badaczy nowych mediów, przedstawicieli świata sztuki elektronicznej oraz osoby podejmujące tematy związane z trans- i posthumanizmem.

Prosimy o zgłaszanie 20 minutowych referatów za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem tiny.pl/tmp72 do 31 marca 2019 roku. Tak jak w ubiegłym roku w konferencji będzie można wziąć udział zdalnie, poprzez środowisko wirtualne Academia Electronica – dotyczy to zarówno udziału czynnego jak i biernego. Wszystkie niezbędne informacje techniczne zostaną przekazane w informatorze konferencyjnym. Opłata dla uczestników czynnych konferencji wynosi 80 zł.

W formularzu rejestracyjnym znajduje się ankieta dotycząca publikacji pokonferencyjnej. Ponadto autorom wybranych referatów zostanie zaproponowana publikacja ich wystąpień (w postaci wideo-artykułu) w czasopiśmie Medialica.

Miło nam poinformować, że 9 maja 2019 roku, po zakończeniu pierwszego dnia konferencji, będzie miało miejsce spotkanie założycielskie Polskiego Towarzystwa Filozofii Techniki. Osoby zainteresowane budowaniem tej inicjatywy zapraszamy do wypełnienia formularza dla członków założycieli, który znajduje się pod adresem  tiny.pl/tml4h. Wszystkie niezbędne informacje (statut, wzory ustaw, plan spotkania) zostaną Państwu przekazane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres sekcjafilozofiitechniki@gmail.com.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego,
Mariusz Markiewicz