Tryb zdalny 24-28.01.2022

W związku z decyzją Dziekana Leszka Sosnowskiego od dnia 24 do 28 stycznia 2022 roku zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym będą się odbywać w trybie zdalnym, natomiast organizacja zimowej sesji egzaminacyjnej odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem, z możliwością przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym.
więcej o Tryb zdalny 24-28.01.2022

Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Alessio Sardo z Uniwersytetu w Genui, p.t. “Fake News, Bayesian Reasoning, and Epistemic Uncertainties”

Kultura wykluczenia IX

Wykluczenie Matki Gai
19,20,21 listopada 2021
więcej o Kultura wykluczenia IX

Nekrolog dr. hab. Jana Pawlicy, prof. UJ

więcej o Nekrolog dr. hab. Jana Pawlicy, prof. UJ

Festiwal równości II

„Festiwal Równości II” to wydarzenie poświęcone idei równości pomiędzy mężczyznami i kobietami, wskazywania form pracy na rzecz równości oraz prezentacji działań rozwijających już istniejące kulturowe obszary równości pomiędzy płciami i wspólnotowości.

Festiwal ma przede wszystkim na celu ukazanie pozytywnych idei wzmacniających postawy obywatelskie oraz budowanie świadomości czym jest równość kobiet i mężczyzn i co realnie oznacza ta idea w naszym życiu.
więcej o Festiwal równości II