09.05.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Davida Plunketta (Dartmouth College) , pt. “Adventures in Topic Continuity”

Hume on Hypotheses and Enlightenment Epistemology of Religion

01.05.2023
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany Hume on Hypotheses and Enlightenment Epistemology of Religion wygłosi prof. Gianenrico Paganini z Università del Piemonte Orientale.
więcej o Hume on Hypotheses and Enlightenment Epistemology of Religion

04.04.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Pedra Moniza Lopesa (Universidade de Lisboa), p.t. “Generics, Indeterminacy and Superordinate Level Actions”

04.04.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Raquel Franco (Universidade de Lisboa), p.t. “Naturalizing Interpretation: A First Approach on “Hardware” and “Software” Determinants of Legal Interpretation”

24.03.2023
Fundacja Academicon ogłosiła przedłużenie terminu naboru zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego dla najlepszej książki filozoficznej roku. Od 3 do 28 kwietnia można w dalszym ciągu przesyłać zgłoszenia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Światowy Dzień Filozofii 2023. Tym samym organizatorzy dziękują za wszystkie do tej pory odebrane zgłoszenia oraz zachęcają do uczestnictwa wszystkie wydawnictwa zajmujące się publikowaniem książek filozoficznych.
więcej o PRZEDŁUŻENIE NABORU ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU O NAGRODĘ IM. KAZIMIERZA TWARDOWSKIEGO 2022