Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

25.05.2021
Wykład dr. Leopolda Hessa pt.: "Inferencjalizm i znaczenia społeczne"
więcej o Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

List otwarty Rady Dyscypliny Filozofia

21.05.2021
List do Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotra Borka i do Senatu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
więcej o List otwarty Rady Dyscypliny Filozofia

Konferencja "W drodze do Syrakuz"

20.05.2021
Powołanie filozofii a pokusa politycznego aktywizmu
więcej o Konferencja "W drodze do Syrakuz"

13.05.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na trzynaste seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany Locke’s Reasonable Christianity: A Religious Enlightener’s Theology in Context wygłosi Prof. Diego Lucci z American University in Bulgaria oraz The Univeristy of Hamburg.
więcej o Racjonalne chrześcijaństwo Locke’a. O kontekście teologicznych poglądów religijnego człowieka oświecenia

Letnie Seminarium Platońskie

26.04.2021
W dniach 5-11 lipca 2021 r. odbędzie się w Lanckoronie piąta edycja Letniego Seminarium Platońskiego. Tematem tegorocznej edycji będzie Fajdros Platona. Wykłady wygłoszą m.in. Thomas A. Szlezák, Lloyd Gerson, Harold Tarrant, John Dillon i Fritz Graf.
więcej o Letnie Seminarium Platońskie