Konkurs dla studentów: Filozofia w praktyce

Organizator: dr Tomasz Żuradzki / Filozofia w praktyce
Kontakt: filozofiawpraktyce@iphils.uj.edu.pl

Konkurs dla studentów: Filozofia w praktyce

W ramach projektu Filozofia w praktyce ogłaszamy konkurs dla studentów na najlepszy esej z zakresu tzw. filozofii stosowanej. Punktem wyjścia do analiz filozoficznych powinno być jakieś bieżące wydarzenie, proces społeczny lub odkrycie naukowe wiążące się np. z ekologią, zdrowiem publicznym, konfliktami zbrojnymi.

* Uprawnieni do zgłaszania prac są studenci (w roku akademickim 2015/16) wszystkich polskich szkół wyższych studiów I lub II stopnia wszystkich kierunków.

* Objętość: 20 tys. znaków ze spacjami (+/- 15 proc.).

* Bibliografia powinna być robiona wedle standardów czasopisma „Diametros".

* Prace nadesłane do konkursu nie powinny być wcześniej ani publikowane, ani udostępniane publicznie (ale mogą to być prace zaliczeniowe).

* Oceny dokona zespół projektu Filozofia w praktyce na podstawie następujących kryteriów: tematyka pracy, jakość argumentacji filozoficznej, znajomość współczesnych dyskusji z zakresu tzw. filozofii stosowanej, atrakcyjność prezentacji, poprawność językowa.

* Termin zgłaszania prac: 31 stycznia 2016 roku.

* Ogłoszenie wyników: marzec 2016.

* Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne (800 zł, 400 zł, 200 zł) oraz bony na zakup książek, a ich prace mogą zostać opublikowane na blogu Filozofia w praktyce.

* Przesyłanie zgłoszeń oraz ewentualne pytania: filozofiawpraktyce@iphils.uj.edu.pl

Projekt na Facebook: https://www.facebook.com/Filozofia-w-praktyce-402635143261306/?fref=ts

Data opublikowania: 26.10.2015
Osoba publikująca: Steffen Huber