John Perry: "Reference and Cognitive Significance"

Termin: 13.06.2015 - 14.06.2015
Miejsce: sala 25
Kontakt: katarzyna.kijania-placek@uj.edu.pl
Zapraszamy na serię wykładów profesora Johna Perry'ego pod wspólnym tytułem "Reference and Cognitive Significance":

13 VI 2016, godz. 11.00: "Reference Without Sense"
13 VI 2016, godz. 15.00: "Names, Demonstratives and Indexicals"
14 VI 2016, godz. 14.30: "Reference and Doxastic Logic"

John Perry jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Stanfordzkiego i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside. Ceniony jest przede wszystkim za wkład w logikę, filozofię języka, metafizykę i filozofię umysłu, a w szczególności za prace w dziedzinie semantyki sytuacyjnej, okazjonalności, zwrotności, identyczności osobowej, samowiedzy i argumenty za nieredukowalnością wyrażeń okazjonalnych z języka naturalnego. Jego najnowsze książki to "Reference and Reflexivity" oraz "Critical Pragmatics". Jest też znany jako laureat nagrody Ig Nobel Prize za krótki tekst pt.: "Structured Procrastination", który wielu pomógł zaakceptować własne słabości i wykorzystać je konstruktywnie. Miłej lektury.

Za udział we wszystkich trzech wykładach można otrzymać 1 punkt ECTS. Zainteresowanych proszę o kontakt na katarzyna.kijania-placek@uj.edu.pl
Data opublikowania: 23.02.2015
Osoba publikująca: Anna Tomaszewska