24.03.2023
Fundacja Academicon ogłosiła przedłużenie terminu naboru zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego dla najlepszej książki filozoficznej roku. Od 3 do 28 kwietnia można w dalszym ciągu przesyłać zgłoszenia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Światowy Dzień Filozofii 2023. Tym samym organizatorzy dziękują za wszystkie do tej pory odebrane zgłoszenia oraz zachęcają do uczestnictwa wszystkie wydawnictwa zajmujące się publikowaniem książek filozoficznych.
więcej o PRZEDŁUŻENIE NABORU ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU O NAGRODĘ IM. KAZIMIERZA TWARDOWSKIEGO 2022

20.01.2023
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Zsofii Zvolenszky z Eötvös University (Budapeszt), p.t. “Debates about fictional characters as human-created, non-concrete objects: Focusing on some frame-related assumptions"

24.11.2022
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Miguel Garcia-Godinez (University College Cork) , p.t. “Proxy Agency in Institutional Action Contexts”

Zespół im. Izydory Dąmbskiej

14.11.2022
Wykład prof. Tomasza Placka pt.: ,,Nobel 2022 za eksperymentalne wyniki w fizyce — dlaczego są one filozoficznie ważne?"
więcej o Zespół im. Izydory Dąmbskiej

Cracow Logic Conference (CLoCk)

22.10.2022
We are pleased to announce that the Cracow Logic Conference (CLoCk), formerly Konferencja Historii Logiki, will be held on 28-30 June 2023, at Department of Logic, Institute of Philosophy, Jagiellonian University in Kraków (Cracow).
więcej o Cracow Logic Conference (CLoCk)