18.03.2019
Transhumanist Arts Statement stanowi, że zadaniem artysty jest odkrywanie nowych, zróżnicowanych stylów sztuki dzięki nauce i technologii. Sztuka transhumanistyczna reprezentować ma kreatywną kulturę wspierającą transgresję ludzkiej kondycji. W epoce sztucznych sieci neuronowych na artystyczną scenę wkracza wyposażony w sztuczną inteligencję Sztuczny Artysta (Artificial Artist). Sztuka w paradygmacie art@science jest katalizatorem potężnej zmiany w postrzeganiu tego co uważano za typowo ludzkie - wyobraźni i kreatywności. Umiejętność snucia historii, kreowania wyobrażeń i wytwarzanie artystycznej fikcji postrzegane było dotychczas jako jedna z kardynalnych cech naszego gatunku pozwalająca zmierzyć się z tajemnicą istnienia. Obecnie jesteśmy świadkami przesunięcia twórczych i odbiorczych paradygmatów, wobec których musimy stosować nowe kategorie estetyczne.
więcej o „Artificial Artist Is Present. Sztuka w czasach sztucznej inteligencji” - Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne w ramach realizacji projektu "Humanistyka sztucznej inteligencji"

Kalendarium wydarzeń INCET - semestr letni 2019

18.03.2019
więcej o Kalendarium wydarzeń INCET - semestr letni 2019

Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2019 (II edycja)

07.03.2019
Do 15 kwietnia 2019 r. przyjmowanie są zgłoszenia prac naukowych w konkursie o Nagrodę Naukową „Filozofii w Praktyce”
więcej o Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2019 (II edycja)

Pracownia Retoryki Logicznej

27.02.2019
Wykład dr. Krzysztofa Posłajki pt.: "Jak mysleć o sporze o realność przekonań?"
więcej o Pracownia Retoryki Logicznej

19.02.2019
Z przyjemnością informujemy o drugiej edycji interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii. Głównymi organizatorami wydarzenia są Sekcja Filozofii Techniki oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 maja 2019 roku w Krakowie oraz w środowisku wirtualnym Academia Electronica działającej przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Druga edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu „Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii”