Przejdź do głównej treści
Pomiń baner
20200305

Anglojęzyczne seminarium badawcze "Enlightenment and Religion"

Data: 05.03.2020 - 06.03.2020

Zespół projektu "Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia", przy Zakładzie Historii Filozofii Instytutu Filozofii UJ, serdecznie zaprasza na cykl spotkań z wykładowcami w ramach anglojęzycznego seminarium badawczego pt. "Enlightenment and Religion".

Cykl spotkań rozpocznie się w marcu 2020 roku, a zakończy w czerwcu 2021 roku. Pierwszy wykład, zatytułowany "The origins of atheism in the early modern period and in the Enlightenment", wygłosi prof. Winfried Schröder z Uniwersytetu w Marburgu. Wykład odbędzie się 5 marca 2020 roku w godz. 17-19 w s. 25 im. Romana Ingardena. 6 marca 2020 roku prof. Schröder poprowadzi warsztaty poświęcone lekturze siedemnastowiecznego rękopisu Symbolum sapientiae. Więcej informacji na temat tego wydarzenia oraz kolejnych spotkań można znaleźć na stronie: https://www.religiousrationalism.com/events​ lub otrzymać bezpośrednio od organizatorów, pisząc na adres: religious.rationalism@iphils.uj.edu.pl (osoba do kontaktu: dr Anna Tomaszewska).

 

Uwaga: Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres email organizatora - w celu otrzymania materiałów i informacji potrzebnych do udziału w seminarium.