Ogłoszenia dla pracowników
Seminarium badawcze poświęcone oświeceniowym koncepcjom religii
08.04.2020
Zespół badawczy projektu "Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia" zaprasza do udziału w seminarium badawczym poświęconym oświeceniowym koncepcjom religii.
więcej o Seminarium badawcze poświęcone oświeceniowym koncepcjom religii
Zdalne nauczanie-aktualności
25.03.2020
Szanowni Państwo, poniżej aktualne informacje:
Przypominam, że udział w zajęciach zdalnych jest obowiązkowy. Funkcje statystyczne platform zastępują listę obecności. Praca dydaktyczna toczy się na ogólnych zasadach.
więcej o Zdalne nauczanie-aktualności
Nauczanie zdalne:aktualności
25.03.2020
Szanowni Państwo,
Proszę o sprawdzenie, czy Państwo maja aktywne konta w domenie UJ. Jeśli nie, należy je natychmiast aktywizować. Konta te są potrzebne do sprawnego uczestniczenia w zajęciach, komunikacji z prowadzącymi i załatwiania spraw studenckich przez mail (sprawystudenckie@iphils.uj.edu.pl).
Pracujemy nad uruchomieniem zdalnych dyżurów przez wszystkich pracowników IF.
więcej o Nauczanie zdalne:aktualności
Zdalne zajęcia
25.03.2020
Szanowni Państwo,
w związku z zawieszeniem zajęć na Uniwersytecie Jagiellońskim informuję, że Instytut Filozofii pracuje nad możliwością zdalnego odbywania możliwie wszystkich zajęć.
więcej o Zdalne zajęcia
Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu
14.02.2020
Wykład i warsztaty prof. Winfrieda Schrödera (Uniwersytet w Marburgu) w ramach anglojęzycznego seminarium badawczego „Oświecenie a religia”. Działający w ramach Zakładu Historii Filozofii Instytutu Filozofii UJ Zespół badawczy projektu "Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia" zaprasza do udziału w anglojęzycznym seminarium badawczym poświęconym oświeceniowym koncepcjom religii i rozpoczynającym się w marcu 2020 roku. Gościem pierwszego seminarium będzie Prof. Winfried Schröder z Uniwersytetu w Marburgu. Wygłosi on wykład pt. "The origins of atheism in the early modern period and the Enlightenment". Natomiast warsztaty, które poprowadzi, poświęcone będą lekturze fragmentów anonimowego traktatu Symbolum sapientiae (w tłumaczeniu na język angielski). Jest to dokument reprezentujący XVII-wieczną myśl sceptyczną i ateistyczną, którego dokładna data powstania, podobnie jak tożsamość twórcy, nie jest znana. Traktat ten jest zaliczany do tego samego nurtu krytyki religii, co De tribus impostoribus.
więcej o Źródła ateizmu we wczesnej nowożytności i Oświeceniu