Dni Otwarte 2021

Zmarł Adam Zagajewski

Niebo Swedenborga

22.03.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na jedenaste seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany Imagining Swedenborg’s Heaven wygłosi Prof. Wouter Hanegraaff z Uniwersytetu w Amsterdamie.
więcej o Niebo Swedenborga

17.03.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na dziesiąte seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany Johann Joachim Spalding and the Bestimmung des Menschen: Philosophy (and Religion) as a Way of Life in the German Enlightenment wygłosi Prof. Laura Anna Macor z Uniwersytetu w Weronie.
więcej o Die Bestimmung des Menschen Johanna Joachima Spaldinga. Filozofia (i religia) jako sposób życia w niemieckim Oświeceniu

Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

12.03.2021
Wykład Jana Rostka pt.: "Czy można wiedzieć, że epifenomenalizm jest prawdziwy?"
więcej o Pracownia Filozofii Języka i Umysłu