Przejdź do głównej treści

Biblioteka Instytutu Filozofii UJ

Dane adresowe

ul. Grodzka 52
31-044 Kraków
tel. (12 ) 663-17-24
mail: biblioteka.filozofia@uj.edu.pl

 

Biblioteka znajduje się na I piętrze, po prawej stronie na końcu korytarza.

Zapraszamy!

Godziny otwarcia

WYPOŻYCZALNIA

od dnia 30 listopada 2020 roku otwarta: poniedziałek - piątek  w godz. 10.00 - 14.00, z przerwą na dezynfekcję oraz wietrzenie pomieszczeń w godz. 12.00-12.20. W pozostałym czasie obsługa czytelników wyłącznie zdalna.

CZYTELNIA

zamknięta do odwołania

____________________________________________________________________________

Ogłoszenia

Zgodnie z decyzją Dziekana Wydziału Filozoficznego, Biblioteka Instytutu Filozofii od dnia 29 marca (poniedziałek) do dnia 9 kwietnia (piątek) będzie działać z wyłączeniem czytelni i tylko w formule obsługi zdalnej. Godziny obsługi czytelników pozostają bez zmian. W okresie tym zawieszamy możliwość wypożyczeń i zwrotów książek oraz zostaje wstrzymane  naliczanie opłat za przetrzymane książki. Ponadto w tytm okresie nie będzie możliwości składania zamówień i rezerwacji elektronicznych. Nadal istnieje możliwość zamówienia skanów z księgozbioru biblioteki, z zachowaniem obowiązującego prawa autorskiego. Zamówienia prosimy wysyłać na adres biblioteki: biblioteka.filozofia@uj.edu.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Zasady bezpiecznego korzystania z Biblioteki Instytutu Filozofii

 

 1. Od dnia 30 listopada zostaje otwarta zostaje jedynie wypożyczalnia z fizyczną obsługą czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00, z przerwą na dezynfekcję oraz wietrzenie pomieszczeń w godzinach 12.00-12.20. W pozostałym czasie obsługa czytelników wyłącznie zdalna.
 2. Czytelnicy wchodzący do biblioteki muszą mieć zasłonięta usta i nos. 
 3. Po wejściu do biblioteki obowiązuje pomiar temperatury i dezynfekcja rąk (dostępny dozownik z płynem). 
 4. W wypożyczalni może równocześnie przebywać tylko jeden czytelnik, pozostałe osoby proszone są o pozostanie przed wejściem do wypożyczalni z zachowaniem bezpiecznej odległości. 
 5. Wypożyczenia są realizowane po wcześniejszym złożeniu zamówienia elektronicznego przez Katalog Bibliotek UJ (https://bj.uj.edu.pl/komputerowy-katalog-zbiorow-bibliotek-uj), czas realizacji zgodnie z zasadami zamówień na stronie biblioteki. Zamówienia czekają na odbiór 3 dni robocze. Jeśli nie ma możliwości elektronicznego zamówienia książki, należy obowiązkowo zdezynfekować ręce przed skorzystaniem z katalogu kartkowego. 
 6. Przez 5 dni od dnia terminu zwrotu widocznego na koncie czytelniczym opłata za przetrzymanie książek wypożyczonych na zewnątrz nie będzie pobierana (pod uwagę brane są dni kalendarzowe, a nie dni otwarcia biblioteki). 
 7. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy regulowanie płatności za przetrzymanie książek kartą płatniczą lub za pomocą telefonu. 
 8. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres: Biblioteka Instytutu Filozofii UJ (ul. Grodzka 52, 31-044 Kraków). Jako datę zwrotu przyjmujemy dzień dostarczenia przesyłki do biblioteki, a nie datę nadania. 
 9. Wszystkie książki zwrócone do biblioteki przez czytelników poddawane są kwarantannie. 
 10. Do odwołania zawiesza się realizację drogą pocztową zamówień w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych. 
 11. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.
 12. Ze względu na wymogi sanitarne prosimy o skracanie korzystania z biblioteki do niezbędnego minimum, wyłącznie w celach naukowych i edukacyjnych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

RODO - link do pełnej treści

 

 

Pracownicy

Kierownik biblioteki : mgr Małgorzata Rajca mail - malgorzata.rajca@uj.edu.pl

mgr Marta Methner-Olszewska mail - marta.methner@uj.edu.pl

mgr Anna Osińska mail - anna.osinska@uj.edu.pl

 

Informacje