Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Ogłoszenia ogólne

Seminarium badawcze INCET: M. Waligóra, "Czy istnieje evidence-based ethics?"

19.03.2019
Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. "Czy istnieje evidence-based ethics?" wygłosi dr hab. Marcin Waligóra (Zakład Filozofii i Bioetyki UJ CM). Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 marca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii na ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
więcej o Seminarium badawcze INCET: M. Waligóra, "Czy istnieje evidence-based ethics?"

„Artificial Artist Is Present. Sztuka w czasach sztucznej inteligencji” - Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne w ramach realizacji projektu "Humanistyka sztucznej inteligencji"

18.03.2019
Transhumanist Arts Statement stanowi, że zadaniem artysty jest odkrywanie nowych, zróżnicowanych stylów sztuki dzięki nauce i technologii. Sztuka transhumanistyczna reprezentować ma kreatywną kulturę wspierającą transgresję ludzkiej kondycji. W epoce sztucznych sieci neuronowych na artystyczną scenę wkracza wyposażony w sztuczną inteligencję Sztuczny Artysta (Artificial Artist). Sztuka w paradygmacie art@science jest katalizatorem potężnej zmiany w postrzeganiu tego co uważano za typowo ludzkie - wyobraźni i kreatywności. Umiejętność snucia historii, kreowania wyobrażeń i wytwarzanie artystycznej fikcji postrzegane było dotychczas jako jedna z kardynalnych cech naszego gatunku pozwalająca zmierzyć się z tajemnicą istnienia. Obecnie jesteśmy świadkami przesunięcia twórczych i odbiorczych paradygmatów, wobec których musimy stosować nowe kategorie estetyczne.
więcej o „Artificial Artist Is Present. Sztuka w czasach sztucznej inteligencji” - Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne w ramach realizacji projektu "Humanistyka sztucznej inteligencji"

Odwołany dyżur

13.03.2019
Odwołany dyżur dyr. dr hab. J. Golosza 13.03.2019 i 18.03.2019
więcej o Odwołany dyżur

Kalendarium wydarzeń INCET - semestr letni 2019

18.03.2019
więcej o Kalendarium wydarzeń INCET - semestr letni 2019

Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2019 (II edycja)

07.03.2019
Do 15 kwietnia 2019 r. przyjmowanie są zgłoszenia prac naukowych w konkursie o Nagrodę Naukową „Filozofii w Praktyce”
więcej o Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2019 (II edycja)