No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

05.12.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na wykład gościnny mgr Barbary Giżyckiej (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) w Academia Electronica - Instytut Filozofii UJ w Second Life.
więcej o No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

Zespół im. Izydory Dąmbskiej

03.12.2018
Wykład dr. hab. Jana Czerniawskiego pt.: ,,Splątanie kwantowe - perfidne kłamstwo natury?"
więcej o Zespół im. Izydory Dąmbskiej

18.03.2019
Cykl czterech wykładów dr Jana Čížka (Uniwersytet w Ostrawie, Czechy) w języku angielskim
więcej o Omnes omnia omnino. Nowe badania nad myślą Jana Amosa Komenskiego i genezą nowożytnej nauki w XVII w.

Pracownia Retoryki Logicznej

26.11.2018
Wykład dr Ireny Trzcienieckiej-Schneider, pt.: "Czyny supererogacyjne w świetle sprawiedliwości"
więcej o Pracownia Retoryki Logicznej

21.11.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na pierwsze spotkanie seminaryjne, które rozpocznie cykl tegorocznych spotkań poświęconych humanistyce sztucznej inteligencji. Wykład wprowadzający wygłosi gościnnie Prezes Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ. Spotkanie odbędzie się 27/11/2018 o 21:00 w Academia Electronica w środowisku wirtualnym Second Life. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione na stronach Sekcji.
więcej o Czym jest sztuczna inteligencja? Omówienie ogólnych zasad działania oraz przykładów