The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach

Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach wygłosi dr Hasse Hämäläinen.
więcej o The World to Come: Moral Hope as the End of Virtue in Holbach

Polonica Philosophica Orientalia

Pierwszy tom naszej serii "Polonica Philosophica Orientalia"
więcej o Polonica Philosophica Orientalia

Ethics, Politics, and Religion – Kantian Perspectives

Zapraszamy na konferencję poświęconą filozofii praktycznej Immanuela Kanta w perspektywie współczesnej. W programie wystąpienia: Catherine Wilson (York), Howarda Williamsa (Cardiff), Justyny Miklaszewskiej (UJ, Kraków), Ansgara Lyssy’ego (Lipsk), Anny Szyrwińskiej-Hörig (Vechta), Anny Tomaszewskiej (UJ, Kraków) i Jakuba Szczepańskiego (UJ, Kraków). Obrady poprowadzą członkowie Zespołu badawczego projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” w składzie: Hasse Hämäläinen (badacz niezależny), Wojciech Kozyra (Warszawa) i Damian Barnat (AWF, Kraków).
więcej o Ethics, Politics, and Religion – Kantian Perspectives

Kant on the Dilemma of Rational Religion

Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na spotkaniu wykład zatytułowany Kant on the Dilemma of Rational Religion wygłosi prof. Richard Velkley z Tulane University (USA).
więcej o Kant on the Dilemma of Rational Religion

Rok Mikołaja Kopernika 2023

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w obchodach Roku Kopernikańskiego, organizowanego w związku z 550. rocznicą urodzin wybitnego uczonego i astronoma, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego - Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Uniwersytet Jagielloński wraz ze swoimi Partnerami przygotował wiele wydarzeń.
więcej o Rok Mikołaja Kopernika 2023