Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Alessio Sardo z Uniwersytetu w Genui, p.t. “Fake News, Bayesian Reasoning, and Epistemic Uncertainties”

Konkurs o nagrodę im. J. Perzanowskiego 2021

Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym ogłaszają konkurs o Nagrody Imienia Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2021: jedna nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki, a druga – za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.
więcej o Konkurs o nagrodę im. J. Perzanowskiego 2021

Stypendium przyznawane jest na okres 36 m-cy. Oczekuje się, że prace w projekcie będą podstawowym polem badawczym stypendysty. Badania prowadzone w ramach projektu będą dotyczyć kwestii semantycznych, pragmatycznych, i metafizycznych związanych z zagadnieniem logicznego determinizmu.
więcej o Konkurs na stypendium naukowe NCN w ramach projektu „Czas, prawda i modalność” (SONATA 16)

Kultura wykluczenia IX

Wykluczenie Matki Gai