REJESRTRACJA NA KURSY – ROK AKADEMICKI 2021/2022

Instytut Filozofii informuje, że 1 tura rejestracji na kursy, które będą odbywały się w roku akademickim 2021/2022 dla studentów kierunków: filozofia i kognitywistyka, zostanie uruchomiona 20.06.2021 r. o godz. 08:00 i trwać będzie do 30.09.2021 r. do godz. 23:59.
więcej o REJESRTRACJA NA KURSY – ROK AKADEMICKI 2021/2022

Scholastyczne źródła sentymentalizmu w Oświeceniu

Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na czternaste spotkanie w ramach seminarium „Enlightenment and Religion”. Na ostatnim w tym roku akademickim spotkaniu wykład zatytułowany "Sense and Sensibility. The Scholastic Origins of the Enlightenment Man of Feeling" wygłosi Prof. Damien Tricoire z Uniwersytetu w Trewirze.
więcej o Scholastyczne źródła sentymentalizmu w Oświeceniu

Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

Wykład dr. Krzysztofa Posłajki pt.: "Powierzchniowe teorie przekonań a psychologia potoczna"
więcej o Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie NCN Sonata Bis

Stypendium w wysokości 2000 zł/mc zostanie przyznane na okres 12 miesięcy. Obowiązkiem osoby otrzymującej stypendium będzie aktywny udział w badaniach będących przedmiotem grantu NCN Sonata Bis 10 „Wielowymiarowość niezdecydowania i jego wpływ na kontrolę poznawczą: Podejście neurofizjologiczne".
więcej o Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie NCN Sonata Bis

Pracownia Filozofii Języka i Umysłu

Wykład dr. Leopolda Hessa pt.: "Inferencjalizm i znaczenia społeczne"
więcej o Pracownia Filozofii Języka i Umysłu