Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

W dniach 8-9 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się sympozjum pt. „Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej", organizowane przez Instytut Filozofii UJ i Polskie Towarzystwo Bioetyczne. Planowana konferencja ma być sposobnością do przedyskutowania problemów, jakie z punktu widzenia medycyny, prawa i etyki nasuwają wytyczne dotyczące praktyki medycznej, a w szczególności rekomendacje i stanowiska formułowane przez polskie towarzystwa lekarskie.
więcej o Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

Pracownia Retoryki Logicznej

Wykład dr. hab. Eugeniusza Wojciechowskiego pt.: "O pewnych ramach formalnych teorii dobra naturalnego".
więcej o Pracownia Retoryki Logicznej

No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na wykład gościnny mgr Barbary Giżyckiej (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) w Academia Electronica - Instytut Filozofii UJ w Second Life.
więcej o No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

Zespół im. Izydory Dąmbskiej

Wykład dr. hab. Jana Czerniawskiego pt.: ,,Splątanie kwantowe - perfidne kłamstwo natury?"
więcej o Zespół im. Izydory Dąmbskiej

Cykl czterech wykładów dr Jana Čížka (Uniwersytet w Ostrawie, Czechy) w języku angielskim
więcej o Omnes omnia omnino. Nowe badania nad myślą Jana Amosa Komenskiego i genezą nowożytnej nauki w XVII w.