Przejdź do głównej treści

Ogłoszenia dla studentów

Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

16.01.2019
W dniach 8-9 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się sympozjum pt. „Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej", organizowane przez Instytut Filozofii UJ i Polskie Towarzystwo Bioetyczne. Planowana konferencja ma być sposobnością do przedyskutowania problemów, jakie z punktu widzenia medycyny, prawa i etyki nasuwają wytyczne dotyczące praktyki medycznej, a w szczególności rekomendacje i stanowiska formułowane przez polskie towarzystwa lekarskie.
więcej o Sympozjum "Prawny i etyczny status wytycznych praktyki medycznej"

No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

05.12.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na wykład gościnny mgr Barbary Giżyckiej (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) w Academia Electronica - Instytut Filozofii UJ w Second Life.
więcej o No (p)AI(n), no GAME - zadania i metody SI w grach wideo

Czym jest sztuczna inteligencja? Omówienie ogólnych zasad działania oraz przykładów

21.11.2018
Sekcja Filozofii Techniki zaprasza na pierwsze spotkanie seminaryjne, które rozpocznie cykl tegorocznych spotkań poświęconych humanistyce sztucznej inteligencji. Wykład wprowadzający wygłosi gościnnie Prezes Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ. Spotkanie odbędzie się 27/11/2018 o 21:00 w Academia Electronica w środowisku wirtualnym Second Life. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione na stronach Sekcji.
więcej o Czym jest sztuczna inteligencja? Omówienie ogólnych zasad działania oraz przykładów

Sympozjum „Choroba i odpowiedzialność”

24.10.2018
Sympozjum „Choroba i odpowiedzialność”, współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Bioetyczne oraz Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ i Zakład Badań nad Etyką Zawodową w Instytucie Filozofii UJ, ma być okazją do takiej interdyscyplinarnej dyskusji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu! Obrady będą miały miejsce w sali im. Romana Ingardena (nr 25) w Instytucie Filozofii UJ przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.
więcej o Sympozjum „Choroba i odpowiedzialność”

Oferta pracy dla studentek i studentów w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ w projekcie ERC

26.09.2018
W związku z realizacją projektu pt. Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions, który jest finansowany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC)
więcej o Oferta pracy dla studentek i studentów w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ w projekcie ERC