Legitymacje studenckie 2020/21

09.11.2020
Informujemy, że w z związku z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, okres ważności legitymacji ulegnie dalszemu przedłużeniu na mocy art. 51b ust. 4 ustawy, zgodnie z którym legitymacje pozostają ważne w okresie ograniczenia działalności uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu.
więcej o Legitymacje studenckie 2020/21

Kultura wykluczenia? VIII odsłona: Ofiary - milczenie

04.11.2020
W ósmej odsłonie naszego badania form wykluczenia i poszukiwania remedium na nie proponujemy przyjrzeć się wykluczeniu ofiary. Obrady podczas tegorocznej konferencji odbywają się online na platformie Zoom.
więcej o Kultura wykluczenia? VIII odsłona: Ofiary - milczenie

29.10.2020
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Pracownią Retoryki Logicznej IF oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład online prof. Davida Plunketta (Dartmouth College) oraz prof. Daniel Wodak (University of Pennsylvania) pt.: "Legal Positivism and The Real Definition of Law"

Sekularyzacja w Republice Zjednoczonych Prowincji

21.10.2020
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na piąte seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”, które odbędzie się 5 listopada 2020 roku w godz. 16:00–18:00 na internetowej platformie Microsoft Teams. W ramach seminarium wykład zatytułowany Secularisation in the Dutch Republic: The Irrelevance of Philosophy wygłosi Prof. Wiep van Bunge z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie (Holandia).
więcej o Sekularyzacja w Republice Zjednoczonych Prowincji

Uchwała Rady Naukowej Instytutu Filozofii

09.10.2020
Rada Naukowa Instytutu Filozofii UJ na posiedzeniu w dniu 8 października 2020 r. podjęła uchwałę następującej treści:
więcej o Uchwała Rady Naukowej Instytutu Filozofii