Przejdź do głównej treści

Wydarzenia w IF

Gdyby ludzie byli aniołami. O rozumie i namiętności w Oświeceniu

04.03.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na dziewiąte seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. W ramach seminarium wykład zatytułowany "If Men Were Angels: Reason and Passion in the Enlightenment" wygłosi Dr Dominic Erdozain z Emory University w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Gdyby ludzie byli aniołami. O rozumie i namiętności w Oświeceniu

Zmarła Profesor Paczkowska-Łagowska

04.02.2021
Nekrolog
więcej o
Zmarła Profesor Paczkowska-Łagowska

Druga tura rejestracji na kursy 2020/2021

25.01.2021
Instytut Filozofii informuje, że II tura rejestracji na kursy odbywające się w semestrze letnim 2020/2021 dla studentów kierunków: filozofia, kognitywistyka, etyka została uruchomiona 25.01.2021 r. o godz. 08:00 i trwać będzie do 24.02.2021 r. do godz. 23:59.
więcej o Druga tura rejestracji na kursy 2020/2021

Spinozjańska krytyka religijnego fanatyzmu

25.01.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na ósme seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”. Wykład zatytułowany Spinoza’s Critique of Religious Fanaticism wygłosi Prof. Przemysław Gut z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
więcej o Spinozjańska krytyka religijnego fanatyzmu

Wolność i rozum. Krytyka Kierkegaarda autorstwa Habermasa

07.01.2021
Zespół badawczy projektu „Między sekularyzacją a reformą. Racjonalizm religijny końca XVII wieku i epoki Oświecenia” zaprasza na siódme seminarium badawcze z cyklu „Enlightenment and Religion”, które odbędzie się 14 stycznia 2021 roku w godz. 18:00–20:00 na internetowej platformie Microsoft Teams. W ramach seminarium wykład zatytułowany Freedom and Reason. Habermas' Critique of Kierkegaard wygłosi Prof. Maeve Cooke z University College Dublin (Irlandia). Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa za pośrednictwem strony www projektu: https://www.religiousrationalism.com/event-info/lecture-by-prof-maeve-cooke-university-college-dublin lub wysłanie zgłoszenia na adres: religious.rationalism@iphils.uj.edu.pl z prośbą o dołączenie do zespołu uczestników seminarium. Więcej informacji na temat projektu i seminarium można znaleźć na stronie: https://www.religiousrationalism.com/events. Seminarium ma charakter otwarty.
więcej o Wolność i rozum. Krytyka Kierkegaarda autorstwa Habermasa