09.01.2022
Jagiellońskie Centrum Badawcze Prawo-Język-Filozofia wraz z Instytutem Filozofii oraz Katedrą Teorii Prawa WPiA zapraszają na wykład prof. Alessio Sardo z Uniwersytetu w Genui, p.t. “Fake News, Bayesian Reasoning, and Epistemic Uncertainties”

Konkurs o nagrodę im. J. Perzanowskiego 2021

27.12.2021
Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym ogłaszają konkurs o Nagrody Imienia Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2021: jedna nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki, a druga – za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.
więcej o Konkurs o nagrodę im. J. Perzanowskiego 2021

Kultura wykluczenia IX

16.11.2021
Wykluczenie Matki Gai
19,20,21 listopada 2021
więcej o Kultura wykluczenia IX

Nekrolog dr. hab. Jana Pawlicy, prof. UJ

14.10.2021
więcej o Nekrolog dr. hab. Jana Pawlicy, prof. UJ

seminarium

03.10.2021
Zapraszamy na otwarte seminarium, które poprowadzi prof. François Recanati (Jean Nicod, Paryż i College de France), pt.: Linguistic Meaning and Speaker’s Meaning.
więcej o seminarium